W niedzielę (06.11.2016) odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Szachowy Przyszłych Arcymistrzów organizowany przez Klub Energetyk Rybnik. Jak co roku dopisała frekwencja i do zmagań przy szachownicy zgłosiło się 119 młodych zawodników z Polski,Czech i Słowacji, w tym 6-osobowa reprezentacja klubu UKS Baszta Wodzisław Śl. Zawody rozegrano w kategoriach wiekowych; do lat 8 i 9 – 12, tempem 9 rund po 10 min.
Wyniki zawodników UKS Baszta;
 do lat 7                             Alicja Wojs             11 msc ; 5,5 pkt ( 2 msc wśród dziewcząt)
 do lat 8                             Beniamin Lach          4 msc ; 6,0 pkt
                                         Paweł Pałasz           13 msc ; 4,0 pkt
  klasyfikacja drużynowa ; 6 msc na 25 klubów
 do lat 9                             Alicja Lach                8 msc ; 4,5 pkt ( 2 msc wśród dziewcząt)
 do lat 10                           Anna Mainka             7 msc ; 5,0 pkt ( 5 msc wśród dziewcząt)
 do lat 12                           Adam Gardian           2 msc ; 6,5 pkt
  klasyfikacja drużynowa ; 7 msc na 17 klubów
Na tle renomowanych przeciwników z kraju i zagranicy ( najsilniej obsadzony turniej w kraju zawodnikami zagranicznymi) nasi młodzi szachiści pokazali się z dobrej strony. W ich grze widać stały postęp, który pozwala podjąć rywalizację z najlepszymi.
                                                                               Jerzy Karp
Kategorie: Aktualności