Dobrą formę prezentuje szachowa drużyna seniorów UKS Baszta Wodzisław Śl.,która bierze udział w rozgrywkach ligi czeskiej; Okresni souteż Karvina pod nazwą SK Slavia Orlova H. W rozegranych spotkaniach w dniach 27.11.2016 i 11.12.2016 pokonała drużyny TJ Slovan Havirov i Rychvaldsky sp.szachovy identycznym wynikiem 4,0 ; 1,0. W obu spotkaniach punkty dla naszego zespołu zdobywali; Kowalczyk Marek, Króliczek Łucjan, Kubiniok Stanisław i Duż Stanisław.
Obecnie drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli rozgrywek. Do końca rozgrywek pozostały do rozegrania dwa spotkania. Przymnijmy,że nasz zespół jest jedyną drużyną w rozgrywkach sezonu 2016/2017 złożoną w całości z Polaków.
                                                                                     Jerzy Karp