Chess Festival Ostrava Horse 30 kwietnia do 5 maja 2019 roku.

W sobotnie popołudnie 30 kwietnia w Domu Kultury Ostrawy rozpoczął się drugi co do wielkości turniej szachowy w Republice Czeskiej – Chess Festival Ostrava Horse, rozgrywany w ramach Turnieju Konik Ostrawski. Ważną częścią turnieju były również Mistrzostwa Czech.

Wśród około 330 utytułowanych graczy znalazła się prawie cała czeska czołówka zawodników, w tym zawodnicy znajdujący się w pierwszej 20 światowych rankingów, między innymi sam – Arcymistrz David Navara, najlepszy szachista czeski.

Turniej podzielono na kilka grup: Mistrzostwa Republiki Czeskiej, grupę A powyżej rankingu 2000 Fide, grupę B do 2000 Fide i grupę C do 1700 Fide. System turnieju to 9 rund po 90 minut + 30 sekund na ruch + 30 minut na dokończenie partii.

Nasz klub UKS „Baszta” reprezentował Krzysztof Ciepły, który w grupie B stoczył wiele zaciętych, wielogodzinnych pojedynków przy szachowych stolikach z wiele wyżej notowanymi od siebie zawodnikami. Zawody ukończył zdobywając 4 punkty z 9, powiększył znacząco, swój dorobek FIDE – o 125 punktów. Miłą pamiątką z turnieju będzie również zdjęcie z GM Davidem Navara (2733 Fide) – mistrzem Czech z 2019 w roku.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Kategorie: Aktualności