Na Mistrzostwach Międzywojewódzkich Juniorów w Węgierskiej Górce, w grupie dziewcząt do lat 9 zwyciężyła zawodniczka UKS Baszta, Agnieszka Słanina. Dokonała tego po raz drugi z rzędu, rok temu wyprzedzając starsze dziewczyny w tej samej grupie wiekowej. Tym razem zanotowała sześć zwycięstw i remis w ostatniej partii z główną rywalką do zwycięstwa w turnieju.

Ostatnia runda – Agnieszka walczy o pierwsze miejsce

Celem był awans do Finału Mistrzostw Polski do lat 10 w 2021 roku i ten plan został wykonany z nawiązką (w jej grupie wiekowej awansowała pierwsza szóstka) i tym samym stała się trzecią zawodniczką UKS Baszta (po Alicji Wojs i Mai Moczała), która zapewniła sobie awans do Mistrzostw Polski w szachach klasycznych w swojej kategorii wiekowej w roku 2021.

Zwycięzcy otrzymali króle, reszta nagrodzonych inne figury szachowe
Zwycięzcy otrzymali króle, reszta nagrodzonych inne figury szachowe

Galeria zdjęć z turnieju znajduje się na stronie https://www.facebook.com/media/set?vanity=SZSzach&set=a.3398361246917674

Dzielnie walczyli także pozostali zawodnicy UKS Baszta, Wojciech Swoboda w grupie chłopców do lat 11 i Wiktor Brocki w grupie chłopców do lat 9. Wprawdzie nie awansowali dalej ale mieli okazję do zmierzenia się z rówieśnikami należącymi do czołówki Województwa Śląskiego i powiększenia doświadczenia.

Ostatnią szansą na zdobycie awansu do Finałów Mistrzostw Polski w grupach dziecięcych i młodzieżowych będą Półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w Jastrzębiej Górze, o ile sytuacja epidemiologiczna pozwoli.

Kategorie: Aktualności