Kolejnym etapem turniejów szachowych dla klas I-III był turniej w randze wojewódzkiej rozegrany 17 maja 2018 r. w Żorach. Turniej rozegrany na dystansie 7 rund i w tempie 10 min na zawodnika.

Finaliści i zwycięzcy rozegranej Wodzisławskiej Ligi Szachowej szkół podstawowych 2017-2018 klasy 1do 3 pod patronatem Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego uzyskali możliwość gry w turnieju w Żorach.

Turniej wygrała bezkonkurencyjna Alicja Wojs wygrywając wszystkie 7 rund bez straty jakiegokolwiek punktu. Również Beniamin Lach znalazł się na podium zdobywając III miejsce i uzyskując 4,5 pkt.

Gratulujemy również występu najmłodszemu zawodnikowi z Wodzisławskiej Ligii Szachowej Szymonowi Reszczyńskiemu, który będąc uczniem klasy pierwszej SP8 zajął 5 miejsce zdobywając 4 punkty.

Zawodniczką, która reprezentowała klub UKS Baszta i uczestniczyła w tym turnieju była również Maja Moczała, która ostatecznie zajęła 9 miejsce uzyskując 3,5 pkt.

Wszystkim serdecznie gratulujemy a szczególne gratulacje przekazujemy na ręce opiekuna i zarazem trenera zawodników Pana Mikołaja Karalchuka, który uczestniczył i wspierał zawodników w trakcie turnieju.

 

Kategorie: Aktualności