MISTRZOSTWA POLSKI W SZACHACH SZYBKICH I BŁYSKAWICZNYCH

 

W dniach 6-9 sierpnia 2017 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się największa impreza juniorska w Polsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych.To największe zawody szachowe dla dzieci i młodzieży rozgrywane w Polsce. Wyniki grup dziewcząt i chłopców liczone są do punktacji Ministerstwa Sportu Turystyki i Rekreacji. Patronat nad Mistrzostwami objęli Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski oraz Prezes PZSzach Adam Dzwonkowski.

 

W Mistrzostwach wystąpiło ponad tysiąc zawodników!

Zasady gry określił organizator i było to w przypadku szachów szybkich 15 min + 10sek za każde posunięcie, a w szachach błyskawicznych zawodnicy w grupach 8 i 10 lat grali w systemie 6 min na zawodnika i 4 sek (11rund) na posunięcie, natomiast starsze grupy grały partie 3 min na zawodnika i rewanż (w sumie 22 rundy).

 

Klub UKS Baszta reprezentowali zawodnicy w następujących kategoriach wiekowych: dziewczyny do lat 8 – Alicja Wojs, do lat 10 Alicja Lach i Zuzanna Mainka, do lat 12 Zofia Mrozek i Anna Mainka,  chłopcy  w kategorii do lat 10 Krzysztof Ciepły i Wojciech Mrozek.

Wszyscy zawodnicy zagrali na bardzo wysokim poziomie.

Największy sukces odniosła Alicja Wojs stając na podium i zdobywając III miejsce w szachach błyskawicznych oraz ocierając się o podium (V miejsce) w szachach szybkich.

 

Wyniki końcowe:

 

Szachy szybkie:

 

D8 Alicja Wojs 5 miejsce (na 52 uczestników) zdobyła 7,5 pkt

 

D10 Alicja Lach 42 miejsce (na 86 zawodników) zdobyła 5,5 pkt

Zuzanna Mainka 77 miejsce zdobyła 4,0 pkt

 

D12 Zofia Mrozek 46 miejsce (na 75 zawodników) zdobyła 5,0 pkt

Anna Mainka 49 miejsce zdobyła 5,0 pkt

 

C10 Krzysztof Ciepły 49 miejsce zdobył 6,0 pkt

Wojciech Mrozek 91 miejsce 5,0 pkt

 

Szachy błyskawiczne:

 

D8 Alicja Wojs 3 miejsce zdobyła 8,5 pkt w 11 rundach

 

D12 Zofia Mrozek 32 miejsce zdobyła 11,5 pkt w 22 rundach

 

C10 Krzysztof Ciepły 59 miejsce zdobył 5,5 pkt w 11 rundach

Wojciech Mrozek 71 miejsce zdobył 5,5 pkt w 11 rundach

 

Zawodnicy bardzo miło i sympatycznie spędzili wolny czas, chociaż było go bardzo mało, gdyż dziennie grali nawet do 8 partii. Zwiedzili stare miasto we Wrocławiu szukając krasnali oraz w ramach relaksu spacerowali po ogrodzie japońskim. Wieczorami podziwiali kolorowe fontanny.

 

Kategorie: Aktualności