W dniach od 19-27  sierpnia 2017 odbył się 53 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina  w Polanicy-Zdroju. Honorowy patronat nad turniejem objął Wojewoda Dolnośląski.

Grupa zawodników  UKS Baszta  uczestniczyła w obozie szachowym zorganizowanym w Polanicy Zdroju. Pobyt na obozie połączony był z uczestnictwem w 53 Międzynarodowym Festiwalu Szachowym im. Akiby Rubinsteina. Rozgrywki odbywały się w systemie szwajcarskim w tempie gry 90′ + 30” na ruch. W tegorocznym festiwalu wzięło udział 532 zawodników z Polski, Izraela, Ukrainy, Czech, Francji, Niemiec, Rosji, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii i Holandii. W Openie A grało 4 arcymistrzów: Tomasz Warakomski, Łukasz Cyborowski, Vadim Shishkin i Leonid Voloshin.

Nasi młodzi zawodnicy pracowicie spędzili ten czas.  Po każdej rundzie odbywały się konsultacje oraz analiza rozegranej partii z trenerem.

Podczas pobytu na obozie szachowym dzieci miały okazję uczestniczyć również w grach i zabawach sportowych. Spacerowaliśmy po parku zdrojowym. Niektórzy zawodnicy wzięli udział w turnieju szachów holenderskich.

Wyniki naszych zawodników:

Kategoria do lat 10:

Mrozek Wojciech pkt. 4,5 miejsce 51

Lach Beniamin pkt. 2,0 miejsce 99

Lach Alicja pkt. 4,0 miejsce 60

Mateusz Jasielski  3,0 miejsce 84  ( norma na IV kategorię)

Kategoria do lat 14:

Mrozek Zofia pkt. 5,5 miejsce 28

Ciepły Krzysztof pkt. 5,5 miejsce 25

Walaszczyk Mikołaj pkt. 4,5 miejsce 43

Kategoria Open C (do 2000)

Ciepły Karol pkt. 3,5 miejsce 142

Ursnik Patryk pkt. 3,5 miejsce 138

 

Wszystkim zawodnikom i uczestnikom obozu gratulujemy udanego występu i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Kategorie: Aktualności