26 kwietnia odbyły się trzecie i ostatnie zawody Wodzisławskiej Ligi Szachowej Szkół Podstawowych. Patronat honorowy nad zawodami objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Pan Mieczysław Kieca. W rozgrywkach wzięli udział zawodnicy z 10 szkół wodzisławskich, którzy grali w sześcioosobowych zespołach w podziale na klasy I-III i IV-VII. WLS rozgrywano tempem szachów szybkich tzn.15 minut na zawodnika. W zawodach wzięło udział 94 zawodników

Gospodarzem rozgrywek była Szkoła Podstawowa nr 1. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Baszta”. Po trzech pełnych emocji turniejach – klasyfikację końcową wygrała Szkoła Podstawowa nr 1.

Klasyfikacja drużynowa po trzech turniejach wygląda następująco:

1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1

2 miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 8

3 miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 4

Klasyfikacja indywidualna po trzech turniejach:

Klasy I-III chłopcy:                                       Klasy I-III dziewczynki:

1. Reszczyński Szymon                      1. Wojs Alicja
  2. Lach Beniamin                                 2. Mainka Zuzanna
  3. Karwot Marek                                  3. Oślizło Agnieszka

Klasy IV-VII chłopcy:                                  Klasy IV-VII dziewczynki:

1. Gardian Adam                                      1. Lach Alicja
  2. Ciepły Krzysztof                                  2. Mrozek Zofia
  3. Walaszczyk Mikołaj                           3. Bodanko Maja

Dziękujemy Zastępcy Dyrektora Szkoły Pani Małgorzacie Bubas – za obecność i dyskretną opiekę nad naszymi turniejami. Władzom Szkoły za udostępnienie pięknej auli i zorganizowanie poczęstunku dla zawodnikom. Urzędowi Miasta Wodzisław Śląski – za wsparcie finansowe rozgrywek. Z ramienia Miasta zawodom przyjrzał się z bliska Pan Grzegorz Hajduczek.