10 lat UKS BASZTA!

Dokładnie 10 lat temu, 9 lipca 2014 r. Uczniowski Klub Sportowy „Baszta” został wpisany do rejestru Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim. Siedziba klubu mieściła się wtedy w dzielnicy Wilchwy. Od początku z klubem związany był nasz trener pan Mikołaj Karalchuk, a w roku 2019 do naszej kadry dołączył pan Mariusz Kieś.  Grono osób, które wniosło swoje serce i pracę w to, żebyśmy dziś mogli świętować jest zresztą szerokie. Szczególne podziękowania należą się długoletniemu prezesowi, a później Prezesowi Honorowemu, panu Jerzemu Karpowi. Kolejnymi prezesami klubu byli Jacek Walaszczyk (który powrócił na to stanowisko w zeszłym roku) i Adam Wojs. Trudno w tym miejscu wymienić wszystkich, którzy swoją pracą w zarządzie, czy też jako wolontariusze tworzyli i tworzą naszą społeczność, ale zapewniamy, że ich praca nie została zapomniana.

Przez całe dziesięć lat klub działa w otoczeniu instytucji, które organizacyjnie bądź finansowo go wspierają. Dziękujemy Śląskiemu Związkowi Szachowemu, Polskiemu Związkowi Szachowemu, Urzędowi Miasta Wodzisławia Śląskiego, Ministerstwu Sportu, Szkołom Podstawowym nr 1 oraz nr 8, które otworzyły przed nami swoje progi.

Jednak nasz klub tworzą przede wszystkim nasi zawodnicy oraz wspierający ich rodzice i to im należą się w tym dniu szczególne gratulacje i życzenia. Za cały wysiłek włożony w osiągane rezultaty, godziny ciężkiej pracy, wszystkie wyjazdy klubowe, za udział w turniejach, zarówno tych najwyższej rangi ale również tych mniejszych, regionalnych czy nawet klubowych. Judith Polgar powiedziała „Gra w szachy ma wiele aspektów, które są przydatne w codziennym życiu, takie jak planowanie, koncentracja i kreatywność. Uczysz się wygrywać i radzić sobie z porażką” Wszystkim Wam życzymy żebyście z tych dobrodziejstw królewskiej gry czerpali jak najwięcej i jak najdłużej.

Nie sposób w kilku zdaniach podsumować tych dziesięciu lat dlatego już dziś zapraszamy wszystkich związanych z naszym klubem na wrześniowe obchody dziesięciolecia. Będzie wtedy czas i okazja żeby uhonorować wszystkie ważne dla klubu osoby oraz wspomnieć to, co wydarzyło się w przeciągu tych dziesięciu lat. Dziś zapraszamy do galerii zdjęć żeby powspominać wspólne chwile.

Galeria wybranych wspomnień 2014 – 2024

100 wybranych zdjęć z historii klubu: