Mariusz Kieś

Instruktor szachowy, sędzia, posiada tytuł kandydata na mistrza krajowego (k).

Urodzony 05.05.1963 roku w Rydułtowach. W 1987 r. ukończył studia na Uniwersytecie Śląskim, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska w Katowicach.

Naukę gry w szachy rozpoczął w wieku  6 lat reprezentując barwy Górniczego Klubu Sportowego ,,Naprzód 23” Rydułtowy. W 1977r zajął III miejsce w Mistrzostwach Śląska Juniorów Młodszych a w tym samym roku zajął II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.

W 1978r zdobył V miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych.W 1980 r zdobył I kategorię szachową. 1981 r uzyskał tytuł kandydata na mistrza a następnie został zawodnikiem Klubu Sportowego ,,ROW” Rybnik.

W 1981r został Mistrzem Śląska Juniorów Starszych w tym samym roku został członkiem kadry narodowej juniorów starszych. Również w tym samym roku jako członek kadry narodowej Polski wziął udział w obozie treningowym w Zakopanem.

Rok 1981 dla Mariusza Kiesia okazał się bardzo szczęśliwy, ponieważ zdobył on II miejsce na Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Poczdamie.

Już w 1982 r zwyciężył w półfinałach Mistrzostw Śląska Seniorów a następnie zajął V miejsce w turnieju finałowym. W 1987 r rozpoczął grę w II ligowym GKS Górnik Czerwionka i reprezentując go w Drużynowych  Mistrzostwach Polski. W 1988 r. zdobył I miejsce w Indywidualnym  Turnieju Szachowym o Mistrzostwo 10 Sudeckiej Dywizji Pancernej. W 1989 r. powrócił do macierzystego klubu GKS ,,Naprzód 23” Rydułtowy i zdobył III miejsce w VI Rydzyńskim Turnieju Szachowym.

W 2010 r. w Mistrzostwach Oświaty Pracowników Oświaty i Nauki Województwa Śląskiego zajął I miejsce.

Od 2016 r. zajmuje się głównie pracą trenerską, początkowo prowadząc zajęcia pozalekcyjne w przedszkolach i szkołach Rydułtów i Rybnika oraz w klubie GKS ,,Naprzód 23” Rydułtowy.

Od 2016 r. prowadzi głównie zajęcia gry w szachy w przedszkolach i szkołach Wodzisławia Śląskiego oraz w kilku grupach wiekowych w UKS ,,Baszta” Wodzisław Śląski.

Mikołaj Korolczuk

Trener I klasy (z ponad 30-letnim stażem)

Mistrz FIDE (FM), najwyższy osiągnięty ranking FIDE: 2315

Sędzia szachowy II klasy

Trener klubów szachowych:
– „Baszta” Wodzisław Śląski
– „Rodło” Opole
– „Hetman” Częstochowa
– MDK Opole

Akademicki Drużynowy Mistrz Polski wraz z UMCS Lublin wśród szkół wyższych i uniwersytetów w 2000 roku.

Mistrz Polski wśród nauczycieli wychowania pozaszkolnego. Trener medalistów mistrzostw Rosji, Białorusi, Słowacji i Polski (ponad 30 medali wychowanków) oraz trener reprezentantów Polski na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata.