Turniej odbył się w dniach 15-19 sierpnia w Mińsku, stolicy Białorusi. W Mistrzostwach Świata wzięło udział 740 zawodników z 34 państw. Polskę reprezentowało 21 zawodników i zawodniczek w przedziale wiekowym: 8-12 lat. Alicja, która na co dzień szkoli się w wodzisławskim UKS Baszta, startowała w grupie dziewcząt do lat 10. Dziesięciolatka w szachach szybkich (9 rund po10 min plus 5s) zdobyła 5,0 pkt i zajęła 43 miejsce. To bardzo dobry wynik zważywszy, że w tej kategorii startowało aż 93 uczestników. W szachach błyskawicznych (9 rund po 5 min plus 2 s), w których wzięło udział 84 zawodniczek, dziewczynka z 4,5 punktami uplasowała się na 37 miejscu. Szachistka przygotowywała się do turnieju pod okiem trenera – Mikołaja Karalchuka.

Alicja Wojs z wodzisławskiego klubu Baszta ma już na swoim koncie sukcesy turniejowe na poziomie krajowym. W Mistrzostwach Polski, rozegranych w Szklarskiej Porębie na przełomie lutego i marca tego roku, Alicja Wojs zajęła 6 miejsce. Przedstawiciele UKS Baszta podkreślają, że wyjazd na międzynarodowy turniej na Białoruś nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów.

• Ogromne podziękowania należą się właścicielom zakopiańskiego Hotelu Tatra oraz wodzisławskiej firmie Fire-System, którzy sfinansowali wyjazd. Miasto Wodzisław Śląski ufundowało materiały promocyjne. Dziękujemy także za gorący doping kibiców, komentarze czytane były na bieżąco.
Składki członkowskie oraz opłaty klubowe prosimy wpłacać na NOWY NUMER KONTA: 13 84360003 0000 0452 2492 0001