W dniu 28.02.2015 roku w Wodzisławiu Śląskim odbył się finał rozgrywek Ligi Miast sezonu 2014/2015. W zawodach udział wzięło 69 zawodników z Polski i Czech (w tym 34 zawodników z UKS Baszta Wodzisław Śl.), którzy zostali podzieleni na 2 grupy zgodnie ze swoimi wcześniejszymi dokonaniami w zawodach z tej serii. Wyniki z tego turnieju były zaliczane do klasyfikacji generalnej całej serii pięciu rozgrywek, które odbywały się od końca września 2014 roku na terenie Polski, Czech i Słowacji. Dla części zawodników były to bardzo ważne zawody, gdyż decydowały się tu losy zwycięstw w poszczególnych kategoriach wiekowych w klasyfikacji generalnej.

Turniej w Wodzisławiu Śl zorganizował klub UKS Baszta.Gospodarzem zawodów szachowych była SP3,gdzie dyr. tej placówki Włodzimierz Sidorow wraz z gronem nauczycielskim zadbali o stworzenie właściwego klimatu dla zawodów tej rangi.Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Mieczysław Kieca.

Wyniki naszego wodzisławskiego turnieju wyglądają następująco:

20150228-0001

20150228-0002

Ogółem w pięciu turniejach udział wzięło 206 zawodników z 20 klubów Polski, Czech i Słowacji.

Klasyfikacja końcowa po turniejach w:

– Rybniku – 27.09.2014,

– Havirov (Czechy) – 18.10.2014,

– Cadca (Słowacja) – 22.11.2014,

– Mosty u Jablonkova (Czechy) – 31.01.2015,

– Wodzisław Śl. – 28.02.2015,

przedstawia się następująco:

Chłopcy:

– do lat 18: 1 msc – Kostka Vit (SK Slavia Orlova), 2 msc – Sramek Ondrej (SK Slavia Orlova), 3 msc – Drożniak Stanisław (UKS Pionier Jastrzębie Zdr.)

– do lat 14: 1 msc – Lojek Marek (SK Slavia Orlova), 2 msc – Sramek Vojtech (SK Slavia Orlova), 3 msc – Kołoczek Maciej (UKS Pionier Jastrzębie Zdr.)

– do lat 12: 1 msc – Pekarek Ales (SK Slavia Orlova), 2 msc – Gałuszka Tomasz (UKS Pionier Jastrzębie Zdr.), 3 msc – Ursnik Patryk (UKS Baszta Wodzisław Śl.)

– do lat 10: 1 msc – Gardian Adam (UKS Baszta Wodzisław Śl.), 2 msc – Sebesta Jan (SK Slavia Orlova), 3 msc – Slivka David (Caissa Čadca)

– do lat 8: 1 msc – Ciepły Krzysztof, 2 msc – Mrozek Wojciech, 3 msc – Walaszczyk Mikołaj (wszyscy z UKS Baszta Wodzisław Śl.)

Dziewczyny:

– do lat 18: 1 msc – Kordela Monika (UKS Pionier Jastrzębie Zdr.) – jedyna uczestniczka w tej grupie wiekowej

– do lat 14: 1 msc – Trusz Julia, 2 msc – Mrozek Anna (obydwie z UKS Baszta Wodzisław Śl.) – jedyne zawodniczki w tej grupie wiekowej

– do lat 12: 1 msc – Demkova Ester (SK Slavia Orlova), 2 msc – Sauer Emilia (UKS Baszta Wodzisław Śl.) – jedyne zawodniczki w tej grupie wiekowej

– do lat 10: 1 msc – Mrozek Zofia (UKS Baszta Wodzisław Śl.), 2 msc – Adamczyk Zuzanna (UKS Pionier Jastrzębie Zdr.), 3 msc – Czerwińska Oliwia (UKS Baszta Wodzisław Śl.)

– do lat 8: 1 msc – Mainka Anna (UKS Baszta Wodzisław Śl.), 2 msc – Drastichova Eliska (SK Slavia Orlova), 3 msc – Bodanko Maja (UKS Baszta Wodzisław Śl.)

DSC02739

 

 

 

Kategorie: Aktualności

Składki członkowskie oraz opłaty klubowe prosimy wpłacać na NOWY NUMER KONTA: 13 84360003 0000 0452 2492 0001
Składki członkowskie oraz opłaty klubowe prosimy wpłacać na NOWY NUMER KONTA: 13 84360003 0000 0452 2492 0001