V Wodzisławska Liga Szachowa Szkół Podstawowych – II runda

Zgodnie z ustalonym kalendarzem Wodzisławskiej Ligi Szkół Podstawowych 19 luty 2020 r. – to termin rozegrania II rundy. W rywalizacji wzięło udział 57 uczniów, którzy reprezentowali 10 szkół podstawowych naszego miasta. Gościny jak zwykle udzieliła SP 1, a zawody zorganizował i przeprowadził klub szachowy UKS Baszta. Turniej rozegrany został wg systemu szwajcarskiego; 7 rund po 15 min. na ruch zawodnika.

Patronat honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta – Mieczysław Kieca.

Wyniki indywidualne II turnieju;

klasy I – IV
dziewczęta chłopcy
1. Rduch Diana SP 1 1. Kordowski Łukasz SP 17
2. Słanina Agnieszka SP 1 2. Tolarz Filip SP 16
3. Jakubiec Oliwia SP 3 3. Reszczyński Szymon SP 8
klasy V – VIII
dziewczęta chłopcy
1. Wojs Alicja SP 1 1.Ciepły Krzysztof SP 1
2. Moczała Maja SP 1 2.Kordowski Karol SP 17
3. Mainka Anna SP 8 3.Grzonka Wojciech SP 3

Klasyfikacja indywidualna po dwóch turniejach;



Klasy 1-4 19.02.2020 29.01.2020 Suma PKT
1 III Kordowski, Łukasz 7,0 6,0 13,0
2 III Reszczyński, Szymon 5,0 6,5 11,5
3 IV Rduch, Diana 5,5 5,5 11,0
4 V Tolarz, Filip 5,0 5,0 10,0
5 II Słanina, Agnieszka 5,0 5,0 10,0
6
Jureczko, Michał 4,5 4,5 9,0
7
Żerański, Sebastian 5,0 3,5 8,5
8
Brzezinka, Adam 4,0 4,5 8,5
9
Krzystała, Tymoteusz 4,0 4,0 8,0
10
Drzęźla, Gabriela 4,0 4,0 8,0
11
Polnik, Jeremiasz 4,0 4,0 8,0
12
Jakubiec, Oliwia 4,5 2,5 7,0
13
Leśnik, Nikodem 4,0 3,0 7,0
14
Głomska, Maja 3,0 4,0 7,0
15
Żygadło, Julia 3,0 3,0 6,0
16
Gardjan, Szymon 3,0 2,5 5,5
17
Rolnik, Marzena 2,5 3,0 5,5
18
Sówka, Natalia 2,0 3,0 5,0
19
Kozielski, Mateusz 4,5 0,0 4,5
20
Musiał, Jaśmina 2,0 2,5 4,5
21
Stepczuk, Łukasz 4,0 0,0 4,0
22
Myśliwiec, Paulina 3,0 1,0 4,0
23
Ferek, Mateusz 0,0 4,0 4,0
24
Legierski, Rafał 0,0 4,0 4,0
25
Walas, Wojciech 3,5 0,0 3,5
26
Oślizło, Magdalena 3,5 0,0 3,5
27
Wiaderek, Wiktoria 0,0 3,5 3,5
28
Wija, Dawid 3,0 0,0 3,0
29
Szojer, Szymon 3,0 0,0 3,0
30
Prochasek, Wiktoria 3,0 0,0 3,0
31
Twardzik, Dawid 0,0 3,0 3,0
32
Król, Alicja 0,0 2,5 2,5
33
Urbiś, Damian 2,0 0,0 2,0
34
Polnik, Igor 2,0 0,0 2,0
35
Pawliczek, Oliwia 2,0 0,0 2,0
36
Koziński, Tomasz 0,0 2,0 2,0
37
Szczotok, Tomasz 1,0 0,0 1,0
38
Święcki, Szymon 0,0 1,0 1,0
39
Hawełek, Karolina 0,0 1,0 1,0
40
Stawarczyk, Katarzyna 0,5 0,0 0,5


Klasy 5-8 19.02.2020 29.01.2020 Suma PKT
1 II Ciepły, Krzysztof 6,0 7,0 13,0
2 II+ Lach, Alicja 4,5 5,5 10,0
3 I Wojs, Alicja 5,5 4,5 10,0
4 II+ Moczała, Maja 5,0 4,5 9,5
5 III Kordowski, Karol 5,5 3,5 9,0
6 I Mainka, Anna 4,5 4,5 9,0
7 III Mrozek, Wojciech 4,0 5,0 9,0
8
Oślizło, Agnieszka 4,0 4,0 8,0
9 III Lach, Beniamin 3,5 4,0 7,5
10 II Bodanko, Maja 4,0 3,5 7,5
11
Ferfecki, Aleksander 2,5 5,0 7,5
12
Godulla, Bartosz 4,0 3,0 7,0
13
Romanów, Mikołaj 4,0 3,0 7,0
14 III Mainka, Zuzanna 3,0 4,0 7,0
15 IV Suchodolski, Nikolas 3,0 3,0 6,0
16 V Kwiczala, Dorian 3,0 2,5 5,5
17
Karwot, Marek 0,0 5,5 5,5
18
Gęba, Leon 3,0 2,0 5,0
19
Wardęga, Konrad 2,5 2,5 5,0
20
Szczypińska, Maria 2,0 3,0 5,0
21
Walaszczyk, Mikołaj 0,0 5,0 5,0
22 III Grzonka, Wojciech 4,5 0,0 4,5
23
Brzozowski, Mateusz 2,0 2,5 4,5
24 III Styrnol, Marek 0,0 3,5 3,5
25
Krzywdziński, Robert 0,0 3,0 3,0
26
Wiaderek, Krzysztof 1,0 1,5 2,5
27
Mrozek, Julia 2,0 0,0 2,0
28
Hawełek, Jakub 0,0 2,0 2,0
29
Szulerecki, Rafał 0,0 2,0 2,0
30
Litawa, Tomasz 1,0 0,0 1,0
31
Spyt, Maja 0,0 0,0 0,0

Klasyfikacja drużynowa szkół po dwóch turniejach;



19.02.2020 29.01.2020 Suma PKT
1 SP1 31,0 30,5 61,5
2 SP8 22,5 27,5 50,0
3 SP17 25,0 24,5 49,5
4 SP4 21,0 19,5 40,5
5 SP9 21,0 18,0 39,0
6 SP2 19,0 19,5 38,5
7 SP10 15,5 17,5 33,0
8 SP16 14,0 15,5 29,5
9 SP3 15,0 13,0 28,0
10 SP21 13,0 10,5 23,5