Sukces zawodników Szkoły Podstawowej Nr 1, a jednocześnie zawodników UKS Baszta: Diana Rduch – I miejsce (klasa III) Alicja Wojs – III miejsce (klasa V) Krzysztof Ciepły III miejsce (klasa VI)

Sukcesem zawodników Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wodzisławiu Śląskim zakończył się turniej szachowy: IV OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI. Zawody odbyły się w Katowickim Spodku 17.09.2019 i zgromadziły ok 1200 zawodników z całej Polski. W tym zacnym gronie znaleźli się również uczniowie naszych wodzisławskich szkół.
Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 odnieśli sukces znajdując się trzykrotnie razy na podium. Na najwyższym stopniu podium znalazła się Diana Rduch zdobywając tytuł Mistrzyni oraz zajmując I miejsce ze zdobyczą 7,0 pkt w kategorii klas III (dziewcząt). Na podium znaleźli się również Alicja Wojs – III miejsce w kategorii klas V (dziewcząt) – zdobywając 6,0 pkt, oraz Krzysztof Ciepły – III miejsce w kategorii klas VI (chłopców) – zdobywając również 6,0 pkt.
Tuż za podium uplasowała się Anna Mainka zajmując 4 miejsce z 5,0 pkt (reprezentantka Szkoły Podstawowej Nr 8)

Zawodnicy reprezentujący Wodzisław Śląski na zawodach:
Klasa II
Dziewczyny (39 startujących):
Agnieszka Słanina – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 4,5 pkt
Chłopcy (125 startujących):
Brocki Wiktor – Szkoła Podstawowa im. ks. E. Kasperczyka Turza Śląska – 5,0 pkt
Franciszek Tatarczyk – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 4,0 pkt
Igor Tatarczyk – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 4,0 pkt

Klasa III
Dziewczyny (47 startujących):
Diana Rduch – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 7,0 pkt
Chłopcy (145 startujących):
Wojciech Swoboda – ZS Stowarzyszenie Rodzin Katolickich – 4,0 pkt
Tymoteusz Krzystała – Szkoła Podstawowa Nr 2 – 4,0 pkt
Szymon Grześ – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 4,0 pkt

Klasa V
Dziewczyny (51 startujących):
Alicja Wojs – III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 6,0 pkt
Maja Moczała – 8 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 5,0 pkt
Zuzanna Mainka – Szkoła Podstawowa Nr 8 – 4,0 pkt
Agnieszka Oślizło – Szkoła Podstawowa Nr 2 – 3,5 pkt
Chłopcy (128 startujących):
Beniamin Lach – Szkoła Podstawowa Nr 4 – 4,5 pkt
Paweł Herok – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 4,0 pkt

Klasa VI
Chłopcy (86 startujących):
Krzysztof Ciepły – III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 6,0 pkt
Dorian Kwiczała – Szkoła Podstawowa Nr 4 – 2,5 pkt

Klasa VII
Dziewczyny (22 startujących):
Anna Mainka – 4 miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 8 – 5,0 pkt
Alicja Lach – Szkoła Podstawowa Nr 1 – 3,0 pkt
Chłopcy (57 startujących):
Wojciech Mrozek – Szkoła Podstawowa Nr 8 – 3,5 pkt

Klasa VIII
Chłopcy (50 startujących):
Mikołaj Walaszczyk – Szkoła Podstawowa Nr 3 – 4,0 pkt

Szkoły ponadpodstawowe:
Dziewczyny (23 startujące)
Zofia Mrozek – II Liceum Ogólnokształcące – 4,0 pkt