Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska i Katowic w Szachach Błyskawicznych

Katowice 3 maja 2019 Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska i Katowic w Szachach Błyskawicznych o Puchar Prezydenta Miasta Katowice dla upamiętnienia rocznic Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Wybuchu III Powstania Śląskiego

W tak uroczystym dniu 3 maja w Katowicach został zorganizowany Turniej, którego organizatorzy mieli na celu:

Na turniej zawitało bardzo dużo czołowych zawodników naszego kraj posiadających najwyższe rangi – tytuły szachowe – Arcymistrzów. Byli wśród nich GM Bartosz Soćko, GM Mitoń Kamil, GM Monika Soćko i wielu innych.

Wśród tych zawodników znalazła się również Alicja Wojs, która na liście startowej na 125 zawodników miała numer 116. Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim na dystansie 13 rund, zgłoszone do rankingu FIDE.

Alicja rozegrała 13 partii z zawodnikami bardzo utytułowanymi i starszymi od niej. W bardzo ciężkiej walce zdobyła 5,0 punktów wygrywając z przeciwnikami, którzy posiadali wyższe kategorie niż ona (WFM – ranga mistrzowska).

Ostateczne Alicja zajęła 99 miejsce. Gratulujemy

Tematy: Aktualności